aaleb1.jpg
aaleb2.jpg
nov.jpg

Tato nová rubrika vznikla s přispěním četenářů - díky.Informace sebrala paní Hana Stiborová (díky!) Postupně budou zařazena další témata, jež si vyžádáte... Le.

Téma týdne: Dnes v polední pauze, byl jsem na akutním stomatologickém ošetření u mého vynikajícího zubního kolegy o pár domů dál... Kazy v krčcích dvou zubů. Velikonoce v bolestech... M.j. mi řekl, že si povšiml nápadné kazivosti zubních krčků u vegetariánů. Tak mi to vrtá (ježiš, to je hrozný slovo:) v hlavě: Jak to souvisí.... Zkuste se zde vyjádřit, pokud Vás něco napadne. Děkuji, Le.

Tak podle mě:
1. zdravé či nezdravé zuby ovlivňuje dědičnost
2. dle autopatie je narušen příjem vitální energie
3. takové řeči, jako že vegetariáni mají více nemocné krčky, bych nebrala vůbec vážně. Přece víme proč to maso nejíme!!! H.

Právě jsem se synem navštívila našeho stomatologa, jelikož je to zároveň i výborný kamarád, neváhala jsem a položila mu otázku, zda si všiml zvýšené kazivosti zubních krčků u vegetariánů. A on na to povídá, že ne. Lucie K.

Dobré ráno,tak jsem se ptala svojí zubárky na ten názor ohledně citlivosti a kazivosti krčků u vegetariánů,podle ní naprostý nesmysl,máme být (vegetariáni) v klidu.Po stránce praktické možná by to chtělo přidat na správné dentální hygieně,kde není plak,nedělají se kazy.Mě jak už jsem psala tady kdysi pomáhá vyplachování ajurvédským čajem Kantakari,šalvěj je také dobrá ale ta je spíš na měkké tkáně,sliznice.A teď ta duchovní stránka problému - zajímavé co jsem našla (možná jste něčím takovým teď prošel......) : takže kaz a narušená sklovina - lidé se nechávají neprávem nahlodávat ve svých názorech.Pokud člověk ustupuje od svých spravedlivých a správných názorů,stává se přecitlivělým a zranitelným......Přeji krásný den bez bolestí (jakýchkoliv) - co máte z toho,mě zas dnes chytla bederní páteř,předevčírem hlava.Někdy se svou bolestí smlouvám, někdy jí děkuju, že mi něco říká,kde mám ubrat "grády"....Pavla

Ke kazům: Taky kloktám Kantakari, používám ayurvédské zubní pasty, ale ta psychosomatika je holt neúprosná. PP jde o ten ústup s lékařskou komorou. To si uvědomuju. Nebylo to jednoduchý, a je to něco za něco...Taky jsem skeptický k názoru, že vegetariánství může způsobit zubní kaz. Le.

V minulém století americký zubař dr. Weston Price deset let jezdil po různých koutech země a studoval stravu přírodních národů a zjistil, že kazivost zubů se objevila s nástupem moderní rafinované stravy s přemírou mouky a vůbec sacharidů. dále objevil faktor X (vitamín K2), který je nutný spolu s vitamínem D a dalšími vitamíny rozpustnými v tucích k transportu vápníku.Docela zajímavé čtení. http://www.westonaprice.org/ http://vyzivujicitradice.cz/uvod-k-blogu/

Ano, Vitamin K2 je velmi důležitý pro zdravý vývoj zubů, tedy hlavně v dětství. Le.

Na netu jsem našla, že vitamín K2 se tvoří z vitamínu K1, který se nachází v másle mléce, smetaně, žloutcích, vnitřnostech a tuku zvířat volně se pasoucích na zeleném. Takže je lepší si kupovat alespoň mléko od domácích krav, což činím, stojí mě to dvacku za plnotučné mléko, každý v okolí určitě někoho najde, vyrábím z něj i jogurt a možná jíst masa méně a také z takto chovaných zvířat, v důsledku to vychází stejně. Řeším teď také zvýšenou kazivost u dcery a chci jí vyzkoušet podávat roztlučené skořápky na prášek, je to prý nejlepší zdroj organického vápníku a jiných prvků. Lenka

A k zubní hygieně : mě zaujaly zubní oleje od pana Hádka, hodně zubních potíží vyřeší. Marie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one