aaleb1.jpg
aaleb2.jpg
nov.jpg

Tato nová rubrika vznikla s přispěním četenářů - díky.Informace sebrala paní Hana Stiborová (díky!) Postupně budou zařazena další témata, jež si vyžádáte... Le.

K tinitu: Problematika ušních zvuků je velmi složitá a klasickou medicínou naprosto nepochopitelná a tudíž léčebně nezvládaná. Obvykle se podávají protialergické léky (antihistaminika) nebo vasodilanatcia - tedy léky, které zvyšují prokrvení, tím, že roztahují kapiláry. To umí třeba i Aloe... Z hlediska celostní medicíny je situace jen nepatrně lepší. Myslím, že nejvíce se pochopení blíží tradiční čínská medicína, která aspoň rozlišuje tinitus způsobený přebytkem jaterního jangu (ohně) nebo naopak nedostatkem ledvinového jinu /vody). Z hlediska psychoanalýzy jde o nedostatečné naslouchání vnitřnímu hlasu - tedy duši. Proto je tinitus tak rozšířen a málo léčivy ovlivnitelný. Le.

K tinitu.: ten přechodný je způsoben někdy i tím, že občas odumřou sluchové buňky ve středním uchu.To se projeví pískáním, které ale za chvíli zeslábne a skončí ( ve vyšších věku prý častější ).Déletrvající může být i od krční páteře nebo hypertenze, či po hlučném koncertě.Může pomoci užívání ginkgo biloba, pročištění pomocí ušních svící nebo (hlavně u potíží s páteří) akupunktura.Případně pak komplexní posouzení u terapeuta TČM a jeho opatření vzhledem k vyrovnání přebytku či nedostatku jin-jang. Přeji všem ať místo pískání v uších slyší raději zpěv ptáků......Pavla v edici Knihovnička Meduňky vyšel jeden díl věnovaný tinitu.

Dobrý den Pavlo, i všem ostatním,i já přidám trošku k tématu Tinitus. Jsem milovnicí tvrdší hudby a tak jsem si už před mnoha lety přinesla z koncertu akutrauma. Tedy pomohly injekce vit. b12. Od té doby občas v uších pískalo, občas ne, těžko rozeznat kdy byl klid. Před měsícem se situace opakovala, opět koncert, ať jsem se snažila sebevíc, opět akutrauma + zalehnutí ucha a na ucho jsem skoro neslyšela. Dělala jsem vše možné i nemožné, ušní svíce, Audiron do ucha na vatičku + kapat před odchodem do práce, Gingko tablety, opět píchaná B12, Arnica 200 + na zalehnutí ucha homeo. Ucho nakonec odlehlo, pískání přetrvávalo. Až po opět inj. aplikaci Milgammy N se projevy zmírnily. A teď opět situace, někdy píská, někdy ne. Samozřejmě přemýšlím, co mi tím tělo chce říct a proč pravé ucho, zda špatně naslouchám mužskému elementu ve svém životě...Co funguje stoprocentně je odvést pozornost. Když nemám čas si toho všímat, o žádném pískání samozřejmě nevím. Mimochodem, četla jsem příběh, kdy lékaři při urputném tinitu přetnuli sluchové dráhy do mozku, tinitus ovšem nepřestal. To jen nasvědčuje tomu, že se jedná o tisk v mozku a mysli, ne o fyzickou příčinu. Hezký den všem! Lenka Hanzalová

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one