aaleb1.jpg
aaleb2.jpg
nov.jpg

Tato nová rubrika vznikla s přispěním četenářů - díky.Informace sebrala paní Hana Stiborová (díky!) Postupně budou zařazena další témata, jež si vyžádáte... Le.

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu ohledně cukru. Nejsem diabetik, ale věřím tomu, že sladit řepným cukrem není zdravé. Hledám proto jiné, zdravější a také cenově dostupné sladidlo. Zkoušela jsem stévii. Prášku ze stévie stačí jen velmi málo, protože má velkou sladivost, ale má o dost jinou chuť než cukr a do všeho se proto nehodí. Znáte nějaké jiné přírodní sladidlo, které by se sladké chuti cukru podobalo nejvíce? Děkuji Hanka D.

 

Dobrý den, z mé zkušenosti je výborný chuťově i na pečení kokosový cukr a cukr z palmového medu, oba mají nížší glykemický index než řepný cukr. Lenka

 

Málo známá je u nás rapadura.Je to sušená třtinová šťáva,nikoliv tedy třtinový cukr.Mám vyzkoušeno,mě chutnala a myslím,že ke slazení jedna z nejlepších přírodních alternativ. Koukněte na www.bionebio tuto brazilskou fairtrade rapaduru mají i u nás ve zdravé výživě.Pavla H.

 

Mám ten samý motiv Cukr úspěšně nahrazuji medem, či přírodními sirupy - agávový, datlový, rýžový, javorový - u nich pozor na padělky, vždy čtěte etikety. Do některého pečení či kaší se klidně hodí i melasa v menším množství, i když má svojí specifickou chuť, ale je velmi zdravá. Z těchto sladidel volím vždy podle toho, kam to chci použít, co by se tam asi hodilo nejlépe.Např. na slazení studených jídel a nápojů se mi nejvíce osvědčil javorový sirup. Bez klasického cukru se hravě obejdu Irena

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one