aaleb1.jpg
aaleb2.jpg
nov.jpg

Tato nová rubrika vznikla s přispěním četenářů - díky.Informace sebrala paní Hana Stiborová (díky!) Postupně budou zařazena další témata, jež si vyžádáte... Le.

Paradontóza, obnažování zubních krčků, bolest, krvácení

Téma na příští týden: Paradontóza, obnažování zubních krčků, bolest, krvácení. Prosím o osvědčené rady. Za sebe olej z černuchy (černý kmín), hřebíčkový olej, homeopatika Mercurius solubilis (zápach z úst, slinění, Arnica, krvácení, Borax kloktat i pít, Vit. K2 + D3. Le.

 

Elektrický zubní kartářek - sonický, plus vyhodit všechny běžně prodávané zubní pasty a používat zubní olej (osobní zkušenost se zubním olejem ze 7 bylin od Karla Hadka). Po čištění pro jistotu ještě zubní nit. Za několik týdnů zlepšování až do vymizení problému. Navíc od té doby žádný zubní kámen. Olga

 

V únorové Duši K doporučovali knihu "Co o nás prozrazují zuby" od fr. autorky Michele Caffin. Sama ji nemám, ale mohlo by být zajímavé. A ještě maličkost - zubní hygienistka mi doporučovala máčet mezizubní kartáčky do ústní vody. Magda

 

No a co nám ty zuby chtějí říct? Zuby představují rozhodnost. Zubní potíže: Dlouhotrvající nerozhodnost. Neschopnost podrobit představy analýze a rozhodnout se. H.

 

Téma zuby: na prvním místě je technika čištění,pak kvalitní nástroj ( za mne normální kartáček - ne elektrický) a nakonec pasta.Takže naučit se správně čistit,aby nezůstal plak na zubech.Používám zubní kartáčky Curaprox (u nás asi nejlepší sehnatelná kvalita) - ultra soft,k tomu mezizubní kartáčky a jednosvazkový na plak.Zubní pasty se dají sehnat velmi kvalitní na přírodní bázi - např.ajurvédské aj. s účinkem jak na paradentózu,i citlivost a zpevnění zubů.Na trhu je slušný výběr.Vyplachování úst pomůže šalvěj (odvar nebo naředěná tinktura).mě udělal nejlepší službu ajurvédský himalajský čaj Kantakari k výplachu - snížila se citlivost,dobrý efekt na dásně a pod.Doporučuju nechat si udělat 1x ročně dentální hygienu (přístrojové ošetření - poté jsem neměla snad rok ani jeden kaz).A výborný je ještě sprej s koloidním stříbrem Parodontax.Pavla H.

 

Na zuby a dásně: Používat měkký zubní kartáček (extra soft). Tvrdý kartáček poškozuje dásně a způsobuje krvácení. Výborná je zubní sprcha - vyčistí i mezizubní prostory. Důležitá je i detoxikace ústní dutiny od těžkých kovů, chemických látek a mikroorganismů, které způsobují záněty. Hela

Krvácení z dásní - dodatek

 

Dobrý den, prosím má někdo zkušenosti s ústními vodami na krvácivé a oteklé dásně? Je mi doporučována voda Parodontax nebo Paroex. je něco přírodního, co by to nahradilo? Prý solný roztok? Děkuji Marie L.

 

Chemii do úst v žádném případě, ani zubní pasty. Doporučuji tento olej: https://eshop.karelhadek.eu/zubni-olej Používat jak na výplachy, tak i na čištění zubů (po čištění lehce odmastíte kartáček třeba mýdlem). Mám s tímto olejem osobní skvělou zkušenost, používám ho stále. Irena

 

Doporučuji ústní vodu Dr.LANDA ...Je to bylinná ústní voda. Mám taky osobní dobrou zkušenost...Lopezka

 

Děkuji za rady, tak upřímně nevím,do čeho jítu vody dr.Landy mám trochu obavy z toho obsahu alkoholu,což jsem někde slyšela,že není moc dobré na tyto potíže..ovšem nevím,jestli je to pravda. Ještě dodám,většinu zubů mám nové metal-keramické korunky a můstky,jen 6 dolních předních zubů mám svých a celkem v pohodě.Potíže mám u těch můstků a korunek.Máte prosím ještě nějakou radu? Moc díky,Marie L.

 

K obsahu alkoholu v tinkturách bude v rubrice Přírodní léčba zajímavý článek... není se čeho bát. MUDr. T. Lebenhart

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one