aaleb1.jpg
aaleb2.jpg
nov.jpg

Tato nová rubrika vznikla s přispěním četenářů - díky.Informace sebrala paní Hana Stiborová (díky!) Postupně budou zařazena další témata, jež si vyžádáte... Le.

Vybavil se mi jeden "vědecký příkaz", který jsem dostala ... když jsem rychle rodila své třetí děťátko, naléhavě jsem upozorňovala porodní asistentku, že již rodím, ona nevěřila a nevěnovala tomu pozornost. Když uvěřila, hystericky na mě řvala, ať počkám než přijde pan doktor (byl v úplně jiné budově v ambulanci) ... nebo bude mít průšvih, že ho včas nezavolala. Lucie K.

 

Taky se mi jeden vybavil. Není to ani tak příkaz, jako „vědecké konstatování“. Kdysi jsem byla v nemocnici na vyšetření. Doktor mi zapíchl sondu do břicha, ale jak bylo moje tělo uvolněné – taky následkem podaného morfia – celé sebou trhlo. (Dnes vím, že to samovolné škubání dělají paraziti.) Jehla vyklouzla ven a doktor zavrčel: „To jste si mohla ušetřit.“ Hela

 

Při hospitalizaci na infekční klinice při aplikaci infuzí antibiotik po 4 hodinách 21 dní a po přímluvě několika známých u šéfa kliniky, mě osobně přišel sdělit, že s neuroboreliozou je potíž, vyléčit se nedá a mám se s ní naučit žít, ale pořád je to lepší než rakovina. Ha ha, teď už je mi to k smíchu, ale v momentě sdělení ....to se nedá popsat to se musí zažít. Na druhou stranu díky, pííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííírotože jsem pochopila že musím najít jinou cestu k úzdraveníííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí. Eva H.K.

 

Když jsem byla poprvé těhotná, pan doktor mi vypočítal termín porodu o měsíc dřív. Měla jsem dle něj porodit 13. 9. a porodila jsem 9.10. Vypočítaný termín byl závazný a bylo nutno podle něj rodit. Tak tedy týden po vypočítaném termínu mě poslali do nemocnice. A v nemocnici mě každé ráno vyšetřil nějaký pan doktor a řekl: "to vůbec není k porodu" a poslal mě do fronty pro pilulku na vyvolání porodu. Po třech týdnech takto strávených mě vzali dva lékaři na ultrazvuk a řekli mi, že mi právě dochází termín porodu a mohu klidně ještě dva týdny přenášet. Já jsem začala brečet a začala jsem rodit. Podali mi tedy prášek na spaní, ať se vyspím, kdybych náhodou rodila. Bylo mi 24 a říkala jsem si, že bych to líp zvládla doma. H.

 

 

Dobré "lékařské rady" - no mám soustu zajímavých zážitků - ale třeba při poslední bronchoskopii před deseti lety mi namíchali nějaký silný dryák do znecitlivení .Cítila jsem hned velmi silné pálení sliznice,nemohla jsem ani dýchat a pak přišel zákrok...no myslela jsem že je to moje poslední hodinka....dusila jsem se ,jednu chvíli se mi zdálo že jsem zcela mimo sebe....takový okamžik.Asi jsem nebyla moc klidná,protože jednu chvíli mi doktor povídá : Nemohla byste se aspoň chvilku přestat dusit?....Tož tak...závěr byly vysoké horečky,poleptané sliznice a už "nikdy více Mnichov".Od té doby odmítám veškeré "preventivní " zásahy....a klidně jim to i podepíšu.....Pavla H.

 

Lékařské rady: Kdysi mému tátovi, který měl asi měsíc vyřčenou diagnózu zhoubný nádor v dutině břišní bylo řečeno "Nemůžeme vám nijak pomoci, přijďte, až vám bude nejhůř a my vám usnadníme konec". Bylo mu padesát a tenkrát vylezl z ordinace úplně zelený. Realita je někdy krutá. Pomohli jsme sami....doma.... Martina M.

 

Já jsem měla takové pálení asi ve čtyřiceti. Teď je mi sedmdesát. A tenkrát jsem také podstoupila všechna možná vyšetření gynekologická, močového měchýře a nic mi nenašli. Dokonce mi dělali pod narkózou prohlídku vnitřku močového měchýře a jako perličku doktorských praktik - posadili mne na virtuální záchod v ordinaci ve Fakult. nemocnici v H.K. a mladý doktor si mezi dveřmi povídal s kolegou, co zažili o dovolené a mně stopoval za jak dlouho se vymočím a já ne a ne. Do dnes z toho mám trauma, když si na to vzpomenu. Mirka J.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one