aaleb1.jpg
aaleb2.jpg
nov.jpg

Tato nová rubrika vznikla s přispěním četenářů - díky.Informace sebrala paní Hana Stiborová (díky!) Postupně budou zařazena další témata, jež si vyžádáte... Le.

Dobrý den pane doktore,jak můžu odstranit úzkost před návštěvou a vyšetřením u lékaře ?Děkuji Petra

Bud Argentum nitricum 30 - třes, může bát průjem, neklid... nebo Gelsemium 30 - apatie, neschopnost se soustředit, nastává až těsně před akcí...Le.

Dobrý den,jak jste včera radil pane doktore Petře ohledně Argentum nitrikum30 CH před stresovou akcí.Chtěla bych se zeptat,protože trpím úzkostnou poruchou a všechno je vlastně pro mne stres,pak mámčasto bolesti hlavy.Jestli bych si mohla zkusit užívat Argentum preventivně v této potenci třeba každý den 1 kuličku.Nebo jak byste radil - či případně něco jiného.Moc mě to trápí a chemická AD nechci.Děkuji a krásný den jiřka

Ano, můžete to zkusit, ale raději Arg. nit. 15 - 2x denně 3 kuličky... a uvidíte... jinak je to spíš k rozboru do ordinace. Le.

Jiřko, zkuste tu autopatii, pan Čehovský má spoustu případů kdy léčil úzkosti či deprese s dobrým výsledkem. S tím se dá něco dělat. Hledejte!!! H.

Moc se přimlouvám za téma úzkosti a deprese, zrovna tím procházím a je to velká vnitřní bolest duše. Kdo nezažil, šťastný to člověk. Děkuji už předem. Vlaďka

Vlaďko, jako první pomoc zkuste toto: uvědomte si tu úzkost a soustřeďte se jen na ni. Zkuste odstřihnout všechny myšlenky od té úzkosti. Myšlenky ji posilují. Pokud se Vám to podaří, zanedlouho ucítíte úlevu. H.

Já mám dost zkušeností s klienty s úzkostnými poruchami.Je jim třeba nějak pomoci. Homeopatiky, autopatií, ev. detoxikačními metodami mozku. Oni většinou nejsou v stavu pracovat aktivně s myslí. Na to je třeba alespoň základní úleva...Le.

Osobní rada : nedávat si nereálné cíle,dodržovat pravidelný režim,vyhýbat se negativním situacím,věřit si a říkám si nahlas to zvládnu,nejsem žádné béčko a tak....V nejhorším to jistí akutně Bachovky nebo aconitum.Pavla

Deprese: Mám poměrně čerstvou zkušenost. Deprese mi přichází se zhoršením anémie a vyčerpáním sil, kdy přestanu zvládat běžný život a vše na mě padá. Nepomáhá ani laskavá péče nejbližších. Nejhorší stav přišel jednou pozdě večer, když jsem seděla na zemi mezi hromadami špinavého prádla a přišla myšlenka, že jediným řešením je vystoupení že života, což přivodilo nejhorší utrpení, protože jsem si uvědomovala, že si to nemohu dovolit. Pomohl mi náš milý pan doktor, za to srdečně děkuji. Podal mi v ordinaci Gelsenium vysoké potence, stále cucám Argentum nitricum 30 a hlavně Autopatie. Také jsme vyřešili Anémii ... je pryč a i přes nelehké životní období se cítím báječně. ... A budu protože to tak chci, ale to si umím říct až teď, když jsem v pohodě. Hezkou slunečnou sobotu přeji L.

K depresím a úzkostem: Mám takový pocit, že tyto stavy patří u mnoha lidí k jejich životní cestě. Je to šance a pobídka k duchovnímu pokroku. Kořen těchto pocitů asi spočívá ve vztahu k sobě. Na něm je třeba primárně makat... odpustit si vše, přijmout s láskou, ba radostí všechny své stíny či démony a začít si sebe vážit... Navíc si myslím, že každý má svou osobní, jedinečnou úzkost či jiný negativní stav mysli. Jsm rád, že se na toto téma rozvíjí debata... děkuji...Le.

Dobrý den pane doktore, která autopatie je na úzkosti nejlepší?Z dechu či ze sliny (s vařením nebo bez) nebo z prány.Autopatii z prány jsem zkoušela, ale bohužel bez efektu.Děkuji Jana

To je právě to... to dopředu nevím (mluvím za sebe) - někomu padne prána, jinému dech, jinému zas slina (vaření je ze začátku vždy na místě - pomůže eliminovat případné nevítané návštěvníky mikrosvěta v mozku a pomůže upravit střevní mikroekologii). Stav tl.střeva je pro psychiku zásadní. Pak je zde otázka léčebné potence u autopatie... tu je také třeba trpělivě hledat vzestupným způsobem. Vše je velmi individuální. Psychiatři to mají jednoduché - všem předepíší antidepresiva a je to. (Není). Jako má každý z nás svou unikátní dharmu, cestu... tak i svůj způsob, cestu, jak se uzdravit. Naši duchovní průvodci nám do cesty mohou přihrávat lidi i situace a léčebné metody, které mohou pomoci. Je dobré o tom vědět a o to pokorně žádat a neztrácet optimizmus... Vodit úzkostného či depresivního člověka do lunaparku, ať se poveselí, je asi to nejhorší, co takovému trpícímu můžete provést...[01 Choďme s úctou kolem lidí v tomto stavu...]Le.

Děkuji moc pane doktore. Máte ve všem pravdu. Já svou cestu právě hledám. Dříve mi autopatie dech+slina var zbavila at. ekzému, který jsem měla na 90% těla.Ekzém mi sice zmizel, ale objevil se problém v psychice. Můj homeopat Matyáš poté konstatoval, že podcenil mou psychiku. Od té doby hledáme konstituční lék a sám mi řekl, ať si na přechodnou dobu nechám napsat antidepresiva, ať si tělo odpočne. Zkoušela jsem RUš, kineziologii, rodinné konstalace, SRT metodu.Je mi zle, ant. nepomáhají,ale alespoň trošku mě drží nad vodou. Mám 3 malé děti a nechci říct slovo "musím",a chci se o ně starat, co mi múj stav dovolí.Stále ale neztrácím naději. Toť moje zkušenost s úzkostí a panic. atakami.Všem přeji, aby svůj život prožívali v jen samé radosti. Jana

Věčná radost je konečným a neodvratným stavem...jinak by Stvoření nemělo smysl. Vše je otázkou času, který jsme si ale vymysleli, takže to může nastat kdykoliv... Budu rád, když zde napíše více lidí své zkušenosti s léčbou deprese a úzkostí a zejména autopatické zkušenosti. Le.

Co bylo důležité pro m?. Deprese jsem neměla. Spíš úzkosti a strachy. Důležité bylo si uvědomit, že nejsem zakotvená a že z toho plynou ty strachy. Další bylo to, že jsem závislá na některých lidech ve svém okolí a dále jsem nevěděla kam vlastně směřuji a proč tu jsem. Taky jsem si uvědomila, že mi ty stavy někdy vyhovují. Takže první co bylo jsem šla na Cestu. Tam se otevřely některé věci, na kterých jsem mohla stavět a hlavně jsem potom nejspíš zažila ten pocit přítomnosti. Byl to pocit štěstí, barvy kolem mě byly barevnější, všechny jsem měla ráda, pořád jsem se smála a všechno bylo v pořádku. To asi po týdnu pominulo, ale najednou jsem věděla, že to existuje. Pak mi přišla do ruky kniha Miluj svůj život a pak všechny knihy Eckharta Tolleho a já jsem věděla, že tudy vede cesta. Knihu Ticho promlouvá mám stále u postele. Najdu tam vždy odpovď. No a pak Aramejský otčenáš, Čtyři dohody a Pátá dohoda, Modlitba žáby, knihy Duška a Brzákové. No a pak taky všechny videa Marcelky z hor, kde byla zásadní věta "Každá situace je tu pro Vás". K tomu jsem navštěvovala homeopaty. No a teď to byla kniha Svlékl jsem bílý pláť a díky ní autopatie. Pro mě úžasný objev. H.

Před rokem jsem díky určité situaci v rodině začala trpět poruchami spánku, hlavně usínání, nikdy jsem neužívala žádné chemické léky na psychiku. Zda jsem se řítila do depresí nedokáži přesně posoudit, protože stav neradosti a podobné pocity tam byly, ale já nevím co se vše počítá do stavu označujícího deprese. Problém byl s dýcháním, takové to popadání dechu, obtížné nadechnutí, tj.asi ze stresu. Možná kdybych navštívila nějakého praktika, třeba bych byla kandidátem na AD... Věděla jsem, že to musím rychle řešit, nezabral mi Helpstres od Joalisu, a tak jsem bleskem

objednala knihy od Mgr. J. Čehovského a následně objednala AP lahvičku. Poradce byl vzdálený a já musela jednat rychle. Tak jsem zkoušela sama AP z prány - vzestupně jsem přidávala litry. Stav se díky Bohu zlepšil, na AP mě přivedla Vaše kniha (velký vděk, velký dík). Manžel mě vozil na procházky do lesa, neměla jsem chuť chodit v místě bydliště, nepotřebovala jsem potkávat známé lidi, tady se všichni znají a já jsem přátelské povahy a neměla jsem sílu na to, abych se přemahala a na známé se usmívala a věnovala energii do případných hovorů. Nelze každému na potkání vysvětlovat, že nemáte chuť na komunikaci. Dle testíku dle Vaší knihy jsem se zařadila do skupiny Kapa, jsem citlivá, dost zranitelná, na druhé straně někdy dokáži být Bojovnice. Prostě stav se zlepšil, následoval půlrok opakovaného stonání, chřipka, viroza....šlo to jedno za druhým, byla jsem stále na hromadě, stále jsem praktikovala AP. Zda správně nebo ne až tak správně, to já nevím, nyní mám od AP přestávku. Pokud se objeví špatné usínání, tak mi krásně zabírá čaj ASHWAGANDHA. Objevila jsem ho teprve nedávno a šířím jeho dobré účinky jak se dá...odezva od přátel je dobrá. Období opakované nemocnosti jsem řešila návštěvou výživové poradkyně, která pracuje s Kvantovým analyzátorem, řešila se mnou tuk na játrech, hladinu cukru se spadnutím do diabetu, vitamíny, minerály. Pracovala s Bicomem, tak jsem byla asi 4x na Bicomu. Užívala jsem přípravky FY LR. Vím, že na sobě musím stále pracovat, přijímat vše co se kolem mě děje, a ne se tím trápit. Považuji si všech rad na těchto stránkách a určitě mi pomáhají v řešení mých situací. Afirmaci při AP jsem používala hlavně pro čistotu vody, dal mi ji kamarád v březnu 2015, dostal ji od Vás, když u Vás byl na kontrole. Pozdrav všem s přádním všeho dobrého. Ludmila.

Krásný jarní den všemtaké přidám svou zkušenost s depresí,asi před12 lety AD po dobu asi 4 let, po setkání a rozhovoru s Martinem Jelínkem(skvělý lektor-výživář) jsem je ze dne na den vysadila a začala se snažit sama .Je fakt,že dodnes mám s depkami potíže,ale už vím, že je vždy vyvolá nějaká stresová situace,něco, co se mnou nerezonuje,nejhorší jsou situace,kdy se musím rozhodovat. Znova jsem ale do AD nešla. Téměř vždy,když to začnu nezvládat,onemocním...někdy mám stav,že mně to dokope k ,,lékaři,"odtud rychle zmizím a proberu se pak hledám uvnitř sebe a většinou( neli vždy) se příčina najde.No a od toho okamžiku vypadá léčení uplně jinak.Pomáhá také kranio,homeo a všechny tyto úžasné metody..Přes velkou úctu ke všem metodám, z mého pohledu a zkušeností největší vliv na naše stavy má styl života a stav naší mysli. Mili

To je přesně ono - útěk do nemoci přitom, kdy psychika se dostane do stresu,patová situace...Také mi nedělá dobře napětí,nutnost rozhodování,řešení více záležitostí najednou,hned se cítím špatně i fyzicky.Ale už to znám, tak se snažím se těmto zátěžím zbytečně nevystavovat.Ale někdy to nejde,tak je to těžší.K "lékaři" už nechodím,vím že to musím zvládnout sama.Kdysi před lety jsem se dostala do rukou psychiatra,ten prohlásil, že chlamýdie neexistují všechno je to v hlavě a naordinoval mi nějaké AD.užívala jsem dva (2)

dny a byla natolik mimo sebe,že jsem spěla ke smrti )doslova při mé podváze a nemocech).Bylo mi natolik zle, že jsem včas zabrzdila,ty hrůzy vyhodila a začla hledat jiné cesty.Před časem jsem užívala na radu pana doktora GUNA Mood - - velmi dobrý účinek,teď asi měsíc zobu Saframyl,ale stejně musím dodržovat svůj režim a nepřetáhnout se,na to nepomůžou žádná AD. Pavla

Dobrý den, ráda se na těchto stránkách nechávám inspirovat zkušenostmi a novými informacemi....Chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s kineziologií a jejím vlivem na uzdravování...Případně pokud by někdo měl doporučení na terapeuta v Praze, budu ráda. Děkuji a přeji příjemnou sobotu. J.

Dobrý den s kineziologií mám velmi dobré zkušenosti už 20 let ,velmi dobrá je určitě na psychiku několikrát mně v tomhle pomohla v těžkých chvílích a okamžitě. Je dobré hledat dobrého kineziologa a pak je úspěch zaručen .Jemná technika odblokování opravdu z mé strany mohu doporučit ,ale na každého působí něco jiného co pomůže jednomu nemusí druhému za mě super jitka

Jsem pravidelnou návštěvnici stránek a dnes došlo na mé životní téma. 17 let jsem užívala AD a velmi toto nikomu nedoporučuji. Před 4 a půl léty jsem AD vysadila a nastalo největší peklo v mém životě. Asi po roce od vysazení jsem totálně zkolabovala, fyzicky i psychicky, skončila na neurol. JIP a bylo mi psychicky tak zle, že jsem si říkala, že teď už může přijít pouze smrt a opravdu jsem se bála, že brzy umřu. Následně jsem umřít chtěla, protože jsem ty stavy nemohla snést. Byla jsem 1 rok v PN a další rok na úřadu práce. Když jsem četla knížku Bez pláště, měla jsem husí kůži po těle, protože všechny pocity, popisované doktorem jsem důvěrně znala a soucítila jsem s nim. Na léčbu deprese se zcela ztotožňuji s názory doktora Lebenharta, cítím, že ví o čem mluví a to je u tohoto problému důležitější, než u fyzických potíží. Snědla jsem kila potravních, podstoupila X různých terapii, léčila jsem se u tří různých homeopatů, detoxikovala Joalisem, zkoušela jsem i AP, ale moc mi nefungovala, ale možná se k ní ještě vrátím, připadá mi totiž naprosto geniální. Nevím, co mi nejvíc pomohlo, ale asi má nezdolná vůle vrátit se do života. Přesto asi nejdůležitější je práce na sobě, u mě to je hlavně o sebepřijetí a následně přijetí života jako takového. Nyní neberu žádné chemické léky, pobírám částečný ID a na půl úvazku mám velmi příjemnou práci. Posledních pár měsíců mám pocit, že žiju i když se stále ještě potýkám s velkými výkyvy nálad a s nepříjemnými stavy. Zcela jistě k mému uzdravení přispěly i tyto stránky, kde nalézám mnoho inspirace. Svými názory na problematiku deprese, syndromu vyhoření a vyčerpání je mi blízka i Pavla H., přesně cítím , o čem píše. Ještě pořád v tom tápu,ale za poslední 3 roky jsem pochopila věci, o kterých jsem před nedávnem neměla ani tušení, takže v konečném důsledku jsem za tuto zkušenost velice vděčná. Soucítím se všemi, kdo mají tyto potíže, ale vězte, že vám to může i hodně dát, jak píše i pan doktor, kterého tímto velmi uzdravím Hanka

Léčba je právě ten stav mysli..." Děkuju! Zuzana

Páni, nebyla jsem tu od pátku a teď mám pocit, že jsem přečetla knihu :-) Tolik zajímavých příspěvků. Taky jsem kdysi trpěla depresemi, když mi zemřel táta. Ve svých 23 letech jsem na smrt svých blízkých nebyla vůbec připravena. Poté, co jsem tátu doslova uložila do rakve jsem se dost dlouho utápěla v alkoholu, to byl tehdy můj lék na realitu. Od té doby nastoupil velký strach ze všeho a na druhou stranu mi bylo vše jedno, lekala jsem se i zavírání dveří v autobusu. Od té doby uplynulo 16 let, mám dvě děti a vše je pryč. Bohužel pryč jen zdánlivě, jelikož je vše zapouzdřeno, objevují se jiné zdravotní potíže, které s tím zcela jistě souvisí. Chystám se na Cestu....jsem zvědavá. Držím všem lidičkám s těmito i jinými problémy palce a mějte se moc hezky Martina M.

Jsem přesvědčena o tom, že (alespoň u mne) úzkosti vznikly v době narození.Narodila jsem se jako dlouho očekávané dítě,předčasně,císařem a přidušená.Dali mě do inkubátoru a mamince ani neukázali,ta dva dny nevěděla,zda žiju.Tehdy vzniklo mezi námi silné citové pouto a strach z obou stran udělal své.Já se celé dětství bála spát potmě,bývala často nemocná.Další ranou byla smrt babičky v mých 4 letech.Školka ,okamžitě nemoci,to se táhlo celou základku.Pak jsem se těžko vyrovnávala i s tím, když mě po sedmi letech opustil manžel,kterému jsem bezmezně věřila.Ta potřeba mít někoho nablízku,oporu zázemí,tu mám dodnes.Před 15 lety mamka umřela na rakovinu plic a já se za rok sesypala s TBC.S její smrtí jsem smířená,ale prostě chybí....Tatínek má devadesát,vím co přijde - zcela přirozeně,ale podvědomí pracuje....Pavla

Takže Vás čeká"Cesta",to si teda krásně užijte.Já jsem jí absolvovala před dvěma lety a byl to nádherný zážitek.Dodnes z toho čerpám.Moc mi pomohla.Přeji Vám minimálně totéž.M.Přála bych všem,aby mohli zažít nedlouho potom to neskutečné BLAHO. Martina
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one