aaleb1.jpg
aaleb2.jpg
nov.jpg

Tato nová rubrika vznikla s přispěním četenářů - díky.Informace sebrala paní Hana Stiborová (díky!) Postupně budou zařazena další témata, jež si vyžádáte... Le.

Anemie - chudokrevnost - nedostatek železa v červených krvinkách

Anemie: Minulý týden jsem si byla koupit homeopatické železo, neboť mi došlo. Paní v lékárně, které důvěřuji mi doporučila, ať vyzkouším liposomální železo NovoFerrin od firmy Barny's. Pro Vás, kteří také potřebujete železo občas doplnit a dělá se Vám špatně po klasických tabletách typu Sorbifer Durules, Maltofer, Tardyferon ... bych chtěla napsat, že ani NovoFerrin není nic moc, do hodiny po spolknutí tablety, mi vyvolal nepříjemnou žaludeční nevolnost , opakovaně. Lucie K.

 

Býval dobrý Ferrogreen - už se nedováží (tekutý sirup),nyní existují tyto sirupy - Ferrobine complex (fy Marnys - obsahuje ale lepek), a Floradix (od německé Salux) - ten jsem už měla.Jinak kromě homeopatik i ajurvédský čaj Ranjaka,Spirulina se železem ( tzv.Ferrospirina).nějaký sirup jsem viděla dělá i Fin club - zatím osobně nevyzkoušeno.Jinak ještě doplnit z přirozené stravy - listová a tmavá zelenina,luštěniny,nevegatariáni i maso (vnitřnosti),vejce,dostatek vit.C,B12 - podporují jeho resorpci.A jak říká pan doktor - být trochu "železná lady" ....Což já osobně se těžko učím.Krásný den plný slunce a radosti Pavla H.

 

Floradix prodávají i v DM drogerii. Mně moc chutná a je z něj cítit, že tam to železo je v dostatečném množství. Lucie K.

 

Ferrofortis od Fin clubu mi vyšel jako nejlepší při měření EAV z několika "přírodních produktů ". Mám ho osobně vyzkoušený a mně funguje.Je to sirup celkem chutný.. být "Železná lady" mi nějak nejde Květáček

 

Paní magistra v lékárně, která brousí i do homeopatie, mi na anemii poradila napíchat hřebíky na noc do jablka a druhý den ho sníst. ... přiznám se, že jsem to ještě nezkusila, neboť jsem líná pořádně umýt hřebíky. Lucie K.

To neni zas tak uplně blbý... lepší než ty farma léky...Lebenhart

To znám. Přišla s tím kamarádka z kurzu shiatsu. H.

Já ty hřebíky umyju, ale až půjdu na kontrolu na hematologii, tak neodhalím čím se krmím. Už homeopatické železo bylo pro paní primářku silné kafe Lucie K.

Mi ještě radili sušené kopřivy do bílého jogurtu. H

Anemie - je lepší užívat ferrum metallicum, nebo ferrum phosphoricum 5CH? Střídám je. Lucie K.

Zkušenost praví, že Ferrum ph. - ale střídání s f.met. není asi chybou. Lebenhart

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one